Petőfi200 Szövegértési Verseny

Két év online tartott verseny után idén 13. alkalommal rekordszámú résztvevővel rendezte meg iskolánk a hagyományos Szövegértési versenyét december 1-jén a Fő téri épületünkben. Három kategóriában intézményünkön kívül még hét iskola összesen 43 tanulója vett részt a megmérettetésen. A 4. évfolyam; az 5-6. évfolyam és a 7-8. évfolyam diákjainak kellett 2-2 szöveghez kapcsolódó feladatsort kitöltenie. A szövegek döntő többsége Petőfi Sándor életéhez fűződött a költő születésének 200. évfordulója kapcsán. Iskolánk tanulói kitűnően teljesítettek: 3 első és 1 második helyezést értek el.  Köszönetet mondunk a verseny lebonyolításában részt vevő pedagógusoknak, a javításban segédkező másik iskolákból érkező kísérő tanároknak, és természetesen a feladatlapokat összeállító oktatóinknak: Bíróné Horváth Gabriellának, Tompáné Licsauer Melindának, Némethné Szabó Ottíliának, Tóthné Helgert Viktóriának és a verseny főszervezőjének: Schrei Balázsnak.

A verseny helyezettjei:

 4. évfolyam

1. Fodor-Németh Nimród – Szent István Róm. Kat. Ált. Isk. Pápa

2. Kovács Attila – Tarczy Lajos Ált. Isk.Pápa

3. Csókási Gergő – Szent István Király Róm. Kat. Ált. Isk. Ajka

5. évfolyam

1. Vincze Lujza Darinka – Szent István Róm. Kat. Ált. Isk. Pápa

2. Bauer Emma – Tarczy Lajos Ált. Isk.Pápa

3. Szincsák Emma – Szent István Király Róm. Kat. Ált. Isk. Ajka

6. évfolyam

1. Németh Anna – Borbála Szent István Király Róm. Kat. Ált. Isk. Ajka

2. Szabó Zalán – Szent István Róm. Kat. Ált. Isk. Pápa

3. Szalai Lóránt – Tarczy Lajos Ált. Isk.Pápa

7. évfolyam

1. Kopeczky Luca – Szent István Róm. Kat. Ált. Isk. Pápa

2. Vig  Bendegúz – Tarczy Lajos Ált. Isk.Pápa

3. Szkurszky Míra – Szent István Király Róm. Kat. Ált. Isk. Ajka

8. évfolyam

1. Gombás Dávid – Szent Anna Katolikus Iskola Szany

2. Edvi Milán – Szent Anna Katolikus Iskola Szany

3. Mészáros Bálint – Tarczy Lajos. Ált. Isk. Pápa