Szövegértési verseny 2023

December 7-én rendezte immár 14. alkalommal iskolánk hagyományos szövegértő versenyét „Kultúra 200” címmel. Öt évfolyamból három korcsoportban versenyeztek a diákok. A 4. és a 7-8. évfolyamosok 2-2 szöveget kaptak, a 2. korcsoportosoknak, az 5., 6. osztályosoknak egy hosszú feladatlappal kellett megbirkózniuk. A városból és Pápa környékéről ősszesen hét intézményből érkezett 36 tanuló. Iskolánk diákjai szép eredményt értek el: hárman első helyen végeztek, egy pedig harmadik helyen. Az első helyezettek: 5. évfolyamban: Fodor-Németh Nimród 5. b; 6. évfolyamban: Vincze Lujza Darinka 6. a; 7. évfolyamon Szabó Zalán 7. b osztályos tanulók. A 8. a osztályos Kopeczky Luca harmadik helyezést ért el. Gratulálunk a nyerteseknek és felkészítő tanáraiknak: Tóthné Helgert Viktóriának, Varga Erikának és Schrei Balázsnak. A verseny előkészületeiben, szervezésében és lebonyolításában részt vevő pedagógusoknak köszönetét fejezi ki Schrei Balázs tanár úr, a verseny főszervezője.