Utazás Dínomdánomba!

Az alsó tagozatban nagyon fontos feladatunknak tartjuk diákjaink olvasóvá nevelését, és hogy minél kisebb korban megszerettessük velük az olvasást.
          Németh Bence és testvére, Geri ajánlására találtunk M. Kácsor Zoltán meseíró „Zabaszauruszok” c. köteteire, amelyek első részét osztályonként olvasni is kezdtünk. Aztán arra gondoltunk, hogy sokkal hitelesebb és élményszerűbb lenne, ha az író maga mutatná be szereplőit és a dínók kalandjait.
    Meghívásunkra el is jött hozzánk. Rendkívüli irodalomórák keretében diákjaink évfolyamonként, személyesen találkozhattak vele. Az élvezetes bemutatókon lelkesen vettek részt, szívesen válaszoltak a kérdésekre, de játékos feladatok is vártak rájuk. A vidám hangulatú óra után az író dedikálta könyveit a lelkes kisdiákoknak.
    Reméljük, hogy ez a program is hozzájárult ahhoz, hogy még többen vegyenek könyvet a kezükbe, s éljék át azt az élményt, melyhez a könyvek olvasása által juthatunk.