Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepe

1997-ben nyilvánította február 2-át, Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepét Szent II. János Pál pápa a megszentelt élet napjává. Ezért a mai napon iskolánkba érkezett Anna Gabrielle nővér, a veszprémi Nyolc Boldogság Közösségből és bemutatta tanítványainknak, hogyan zajlik az élet egy szerzetesi közösségben.

Anna Gabrielle nővér közvetlen természetével elbűvölte a gyerekeket. Megnéztünk egy videófilmet a homokkomáromi központjukról, majd betekinthettünk a nővér egy napi programjába. A gyerekek izgalmas kérdéseire a szerzetesnő őszintén válaszolt. Megtudtuk, hogy miket sportolnak a szerzetesek és hogy ő önvédelmet is tanult. Azt is elmondta, hogy használhatnak-e egy zárdában digitális eszközöket és elárulta, hogy ők miként oldják meg a konfliktusokat. Hálásak vagyunk Istennek, hogy létrejött ez a találkozás és bízunk benne, nemsokára újra köszönthetjük Anna Gabrielle nővért és szerzetestársait az iskolánkban.